سفر

تور

گردشگری

قلعه سورک، شهرکرد، استان چهار محال و بختیاری

قلعه سورک

قلعه سورک

در این نوشته کوتاه می خواهیم با هم سفری به روستای سورک از توابع بخش فرحشهر شهرستان شهرکرد در استان چهارمحال و بختیاری داشته باشیم با ما همراه باشید. روستای سورک در دل خود بنای بسیار زیبای تاریخی جای داده است که چشم هر بازدید کننده ای را به خود خیره می کند نام این بنا قلعه سورک است، می توان گفت قلعه سورک شناسنامه روستا می باشد.فاصله روستا روسک تا شهرستان بروجن حدود ۲۲ کیلومتر و تا شهرستان کیار حدود ۲۵ کیلومتر و تا شهرستان شهر کرد حدود ۴۵ کیلومتر می باشد.

قلعه سورک توسط نصیر خان ملقب به سردار جنگ ساخته شد قدمت این قلعه به حدود ۹۰ الی ۱۰۰ سال پیش می رسد. قلعه سورک با سبک معماری زیبا و جالب هر ساله میزبان گردشگران داخلی و خارجی بیشماری بوده است، این قلعه در چهل و پنج کیلومتری جنوب شرقی شهر کرد واقع شده است.

خواندن این مطلب پیشنهاد می شود:  تالاب چغاخور، شهر بروجن، استان چهار محال و بختياري

قلعه سورک شامل ساختمان اصلی با دو طبقه همکف و زیر زمین است، در ساخت این قلعه از خشت استفاده شده و در نمای آن برای زیبایی با آجر تزیین شده است. در این عمارت همان گونه که مشاهده می کنید ورودی هشتی و حمام کوچک و ابنیه جانبی شمال و جنوب وجود دارد.

قلعه سورک

در نزدیکی قلعه سورک قبر شریف امامزاده عبدلله که از نوادگان حضرت ابوالفضل عباس(ع) علمدار کربلا و قلعه فریدون خان بختیاری در منطقه مورد شناس عام و خاص است، ازجنوب به کوه کره احمد و امامزاده شاهزاده عبدلله و از شمال به کوه برآفتاب و از شرق به روستای دهنو(از توابع شهرستان بروجن) و از طرف غرب به روستای ایرانچه( از توابع شهرستان شهرکرد) متصل می باشد. کوه های روستای سورک شش غار کوچک و بزرگ  به نام های غار (اشکفت ) معروف به علی اکبر، غار کومی، غار خرابه (رومیده) اشکفت رومیده، غار کره احمد ،غار دلدل،غار چال کلاغ در خود دارند.

تورکام شما را به دیدن از این مکان زیبا و تاریخی دعوت می نماید.

نشانی: استان چهار محال و بختیاری، شهر کرد، توابع فرحشهر، روستای سورک، قلعه سورک

همین الان و به سادگی تصاویر زیبای خود از این محل را برایمان از طریق تلگرام و یا ایمیل ارسال کنید.

ارسال عکس

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *