پل کابلی غدیر | بزرگترین پل کابلی کشور

مدت زمان مطالعه مطلب: 2 دقیقه

پل کابلی غدیر

پل کابلی غدیر

به دلیل همجواری با رودخانه کارون ۹ پل روی این رودخانه دارد و از این نظر در منطقه خاورمیانه منحصر به فرد است ، این پل های زیبا می تواند مقصد خوبی برای مسافران باشد. با داشتن ۹ پل و ۸ و قاهره ۷ و … از جمله شهر هایی در خاورمیانه هستند که دارای بیشترین پل هستند. یکی از این معماری های زیبا در ، پل کابلی غدیر است

هر شهر در میان مردم به یک نماد و خاصیت معروف است و نماد شهر اهواز را هم پل های زیبای آن داست ، در مهندسی این پل ها از فناوری های روز استفاده شده است ، البته اهواز از لحاظ قدمت و تمدن تاریخی نیز بسیار مورد علاقه مردم می باشد . شهر اهواز از جمله شهر هایی است که در طول جنگ تحمیلی علیه ایران آسیب های فراوانی دیده بود و بعد سال های جنگ مردم شروع به زیباسازی شهر کردند .

پیشنهاد مطالعه برای شما:   موزه پارس | قدیمی ترین موزه بجای مانده از دوران زندیه در استان فارس

پل کابلی غدیر

پل کابلی زیبای غدیر هشتمین و بزرگترین پل کابلی ایران است که روی رود خانه کارون ساخته شده است ، این پل زیبا در هنگام شب بسیار زیبا و مدرن به چشم می آید. پل غدیر دارای یک هزار و چهارده متر طول وعرض این پل در قسمت ورودی حدود بیست متر و شصت سانت است و در میانه های پل این عرض ۱ متر افزایش می یابد.

این پل کابلی خیابان “زند” در شرق رودخانه کارون را به خیابان “تخت سلیمان” در غرب این رودخانه متصل می‌کند ، پل زیبای غدیر از پر رفت و آمد ترین پل های اهواز محسوب می شود . پایلون‌های پل غدیر ۸۱ متر از سطح آب فاصله دارند و عرشه آن هم با ۱۵۸ شمع به قطر ۱۵۰ متر و عمق حدود ۳۵ متر بر روی رودخانه کارون قرار گرفته است . در دو سوی پل غدیر ۳۲ کابل وجود دارد مجموع طول کابل ها ۱۷۰ کیلو متر است .

نشانی:

استان ، شهر اهواز، خیابان زند ، شرق رودخانه کارون

 


چنانچه تا به حال از این مکان بازدید کرده اید دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

رزرو هتل

امام علی (ع) می فرماید: موفقیت با دوراندیشی است و دوراندیشی با کسب تجربه به دست می آید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۹

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *