سفر

تور

گردشگری

پارک ملت، شهر مشهد، استان خراسان رضوی

پارک ملت مشهد

پارک ملت

بدون شک یکی از خاطرات دوران کودکی همه ما، رفتن به یک شهربازی و یا یک پارک زیبا است که هرگز فراموشمان نمی شود. هرچند که شهربازی ها و پارک های گوناگونی در شهرهای مختلف وجود دارد ولی به جرأت می توان گفت یکی از بزرگترین، مجهزترین، قدیمی ترین و در عین حال مهیج ترین پارک های کشور، پارک ملت مشهد است. کسانی که برای زیارت حرم امام رضا(ع) به مشهد می آید قطعاً لذت بردن از پارک ملت را از دست نمی دهند.

در این نوشته کوتاه سری به پارک ملت مشهد خواهیم زد، با ما همراه باشید.

پارک ملت مشهد

اگر عازم مشهد مقدس هستید، حتماً در برنامه سفرتان رفتن به “پارک ملت” را بگنجانید، چراکه از رفتن به آنجا پشیمان نخواهید شد. بوستان ملت یا پارک ملت با ۷۲ هکتار مساحت، یکی از زیباترین پارک های مشهد است که در تاریخ ۱۳۴۵ ه.ش. احداث شده است. این پارک علاوه بر فضای سبز بسیار وسیع، دارای وسایل و زمین های ورزشی، دریاچه، پارک سرپوشیده بانوان، استخر و مجتمع فرهنگی هنری امام رضا(ع) که در مرکز بوستان قرار دارد و در آن قسمت های مختلف مثل کتابخانه، مسجد، کلاس های فرهنگی هنری و… در نظر گرفته شده است.

خواندن این مطلب پیشنهاد می شود:  آرامگاه فردوسی، شهر مشهد، خراسان رضوی

این پارک بزرگ که در غرب مشهد است، بیش از ۳۵ هزار اصله درخت دارد که عمر اکثر آنها به چند دهه میرسد. پارک ملت از شمال به بلوار معلم، از غرب به بلوار امامت، از جنوب به بلوار وکیل آباد و از سمت شرق به بلوار آزادی محدود می شود. شهربازی پارک که در سال ۱۳۵۱ ه.ش. تأسیس شده است، در داخل مجتمع امام رضا(ع) قرار دارد. یکی از نکات جالب توجه این شهربازی، چرخ و فلک آن است که با ارتفاع ۸۰ متر، بزرگترین چرخ و فلک خاورمیانه و سومین چرخ و فلک جهان بعد از چرخ و فلک های توکیو و لندن است. این چرخ و فلک که در سال ۱۳۸۴ در مدت دو سال ساخته شده، ۲۵۰ تن وزن دارد و در هر دور ۴۴۸ نفر را جابجا می کند.

پارک ملت مشهد
دریاچه پارک نیز در سمت میدان آزادی، تقاطع بلوار آزادی و بلوار وکیل آباد قرار دارد. در پشت دریاچه نیز مجتمع جانبازان که محل خدمت رسانی به ۱۵۰ نفر از جانبازان قطع نخاعی است، قرار گرفته است. زمین های ورزشی پارک ملت هم در ضلع غربی آن قرار دارند، زمین های ورزشی شامل زمین چمن فوتبال، والیبال، بسکتبال، تنیس، پیست اسکی و همچنین استخر روباز است که استخر آن با ۱۲۵۰ متر مربع و گنجایش ۴۰۰ نفر، بزرگترین استخر روباز مشهد می باشد.

پارک ملت مشهد

تورکام از شما دعوت می کند که از این مکان زیبا دیدن فرمایید.

نشانی: خراسان رضوی، غرب مشهد، بلوار وکیل آباد، میدان آزادی، پارک بزرگ ملت

همین الان و به سادگی تصاویر زیبای خود از این محل را برایمان از طریق تلگرام و یا ایمیل ارسال کنید.

ارسال عکس

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *