بوستان آب و آتش

مدت زمان مطالعه مطلب: 3 دقیقه

بوستان آب و آتش

بوستان آب و آتش تهران

شهر بوستان های زیبای زیادی در دل خود دارد که هر کدام بسته به موقعیتش امکانات و تجهیزات متفاوتی را داراست. در این نوشته می خواهیم با هم به بوستان آب و آتش سری بزنیم و از آن دیدن کنیم با ما همراه باشید.

این مکان دارای 24 هزار مترمربع مساحت می باشد و یکی از بوستان های بزرگ محسوب می شود، که در 16 تیر 1388 خورشیدی به وسیله محمد باقر قالیباف شهردار وقت افتتاح شد. این بوستان و بوستان طالقانی در دو طرف اتوبان مدرس و در کنار هم در اتوبان حقانی قرار دارند به همین منظور این دو بوستان با هم خواهر خوانده اند.

بوستان آب وآتش

برای وارد شدن به بوستان دو در ورودی وجود دارد، یکی از کوچه کنار بوستان در ضلع غربی آن دالانی با سقف چوبی و دیگری از اتوبان شهید حقانی است. اگر دوست داشتید در فصل بهار و تابستان حتما از ورودی کوچه استفاده کنید چرا که با گل های زیبایی محیط آراسته شده و فضای تماشایی به وجود آورده است.

آلاچیق های بوستان بسیار زیاد است شما عزیزان می توانید در هر کدام که خواستید به استراحت و تفریح بپردازید. این آلاچیق ها در دو نوع می باشند، یک نوع با میز و صندلی و یک نوع هم می توانید زیر انداز پهن کنید. این آلاچیق ها چشم انداز فوق العاده ای از تپه های عباس آباد دارند که می توانید لذت ببرید.

پیشنهاد مطالعه برای شما:   چهارباغ عباسی

این بوستان دربردارنده پل ابریشم، لانه کبوتر، کالسکه رانی، فانوس دریایی، آبنما، برج آتش، آلاچیق و چادری 700 با روی گردان 370 نفری است. در مقابل آمفی تئاتر  در برخی از ایام در شب ها نقاله خوانی اجرا می شود، این نقالی در 7 پرده که دور تا دور پارک قرار گرفته است انجام می شود. آموزش سوارکاری یکی دیگر از تفریحات بوستان است، همه امکاناتی که در این قسمت برای شما شمردیم مربوط به فاز اول بوستان می شود، فاز های بعدی این پارک در طرح توسعه بوستان می باشد.

در ادامه سعی می کنیم امکانات رفاهی دیگر پارک را به شما معرفی کنیم.

بوستان آب و آتش

در این مجموعه دو بوفه بنا شده یکی در ابتدای پارک و یک بوفه هم روبروی فانوس دریایی است. دستگاه های خودران یا دوچرخه ایستاده یکی دیگر از وسایلی از که می توانید با آن در همه جای پارک بگردید. قرقره وسیله ی دیگری است که از یک طناب و یک قرقره تشکیل شده و فرد به صورت آویزان بروی طناب حرکت می کند می توانید از آن استفاده و لذت ببرید.

تورکام شما را به دیدن از این مکان زیبا دعوت می کند.

نشانی:

استان تهران، شهر تهران، میدان ونک، اتوبان شهید حقانی، بعداز چهارراه جهان کودک، دست راست


چنانچه از این بوستان دلنشین بازدید کرده اید، نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

رزرو هتل

امام علی (ع) می فرماید: موفقیت با دوراندیشی است و دوراندیشی با کسب تجربه به دست می آید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۹

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *