آبشار لاتون

مدت زمان مطالعه مطلب: 3 دقیقه

آبشار لاتون

آبشار لاتون

کسانی که فقط برای خرید به می روند این متن را نخوانند ولی اگر واقعاً اهل طبیعت گردی های پرهیجان و نسبتاً مشکل هستید، آبشار لاتون پیشنهاد ماست.

در این نوشته کوتاه سری به آبشار لاتون خواهیم زد، با ما همراه باشید.

هرچند که آبشار لاتون، با ۱۰۵ متر ارتفاع، بلندترین آبشار است ولی جنگل های انبوه اطراف آن باعث شده که این آبشار کمتر دیده شود. در ۱۵ کیلومتری جنوب شهری به نام لوندویل قرار دارد. از لوندویل تا روستای کوته کومه یک راه آسفالته وجود دارد که فاصله زمانی این دو حدوداً یک ربع است. روستای کوته کومه ابتدای مسیر طبیعت گردی ماست.

از روستای کوته کومه به بعد، مسیر کوهپیمایی و پیاده روی شروع می شود. از این روستا تا آبشار، حدود ۶ کیلومتر فاصله است که با شیب ملایمی ارتفاع می گیرد. پیمودن این مسیر تقریباً سه الی چهار ساعت طول می کشد. در طول این مسیر اکوسیستم های متنوعی چون جنگل های انبوه، رودخانه لوندویل، مناطق کوهستانی و مراتع زیبایی مشاهده می کنید که گذر زمان را نامحسوس می کند. در مسیر آبشار اصلی، آبشارها و حوض های طبیعی دیگری نیز وجود دارد. اگر در فصل میوه به این مکان بروید می توانید از درختان آلو، گلابی، گردو، فندق و سیب وحشی بهره مند شوید.

آبشار لاتون

در طول مسیر مشاهده حیواناتی مثل گرگ، مار، پلنگ و … بعید نیست، همچنین عبور از مسیرهای جنگلی و کوهستانی به آمادگی بدنی بالا نیاز دارد لذا قبل از حرکت لوازم و تجهیزات لازم مانند جی پی اس، لباس مناسب، چوب دستی، چراغ قوه، آب و غذا، چادر و… به همراه داشته باشید. همچنین اگر با مسیر آبشار آشنایی کافی ندارید بهتر است از راهنماهای محلی کمک بگیرید تا خطر گم شدن تهدیدتان نکند.

پیشنهاد مطالعه برای شما:   عمارت عالی قاپو |

اگر صدای آبشار یا اولین نشانه های آن را مشاهده کردید، به معنی این است که ۵۰۰ متر تا آبشار فاصله دارید. سرچشمه آبشار لاتون، دامنه های شرقی کوه اسپیناس است و در مسیر خود به رودخانه لوندویل به سمت کوته کومه حرکت کرده و در نهایت به دریای خزر می رسد. هرچند جنگل های آستارا در طول سال به غیر از فصل سرما، بسیار سرسبز و روح نواز می باشند ولی به دلیل رطوبت منطقه، بهترین زمان برای رفتن به آنجا اواخر زمستان و نیمه اول بهار است.

در طول مسیر به جز یک روستای متروکه، آبادی و امکانات رفاهی دیگری وجود ندارد و در کنار آبشار هم یک بوفه کوچک و امکانات رفاهی محدود ایجاد شده است. اگر سفر خود را برای چند روز برنامه ریزی کرده اید می توانید از قلعه لاتون و قله اسپیناس هم دیدن کنید.

آبشار لاتون

تورکام از شما دعوت می کند که از این مکان زیبا دیدن فرمایید.

نشانی:

آستارا، لوندویل، راه فرعی از جاده تالش – آستارا به سمت جنوب، روستای کوته کومه، ۶ کیلومتر مسیر مال رو، آبشار زیبای لاتون

 


اگر به این آبشار سفر کرده اید، از تجربیات خود برایمان بنویسید.

رزرو هتل

امام علی (ع) می فرماید: موفقیت با دوراندیشی است و دوراندیشی با کسب تجربه به دست می آید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۹

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *