سفر

تور

گردشگری

آبشار آبگرم کلات، شهر مشهد، استان خراسان رضوی

آبشار آبگرم کلات

آبشار آبگرم کلات

مشهد به دلیل وجود حرم مطهر امام رضا(ع)، اصلی ترین قطب مذهبی کشور به شمار می آید، ولی در کنار جنبه زیارتی، مذهبی و تاریخی این شهر، طبیعت زیبای آن مثل مزارع پنبه و زعفران و نیز چشمه ها، آبشارها و دریاچه های متعدد، از چشم دوستداران طبیعت به دور نمانده و مقصد بسیاری از گردشگران شده است. آبشار آبگرم کلات یکی از پرطرفدارترین جاذبه های طبیعی مشهد می باشد.

در این نوشته کوتاه سری به آبشار آبگرم کلات خواهیم زد، با ما همراه باشید.

آبشار آبگرم کلات

اکثر هموطنان ایرانی شهر مشهد را با امام رضا(ع) می شناسند و سایر جاذبه های تاریخی، تفریحی و طبیعی مشهد تحت الشعاع حرم مطهر قرار گرفته است و خیلی ها حتی اسمشان را هم نشنیده اند. در نزدیکی روستای آبگرم شهرستان کلات از توابع مشهد، آبشاری وجود دارد که یکی از محبوب ترین آبشارها در بین مشهدی ها می باشد، چراکه آب این آبشار با دمای حدود ۳۰ تا ۳۵ درجه و حوضچه مقابل آن، محیطی مناسب برای آبتنی فراهم کرده است.

خواندن این مطلب پیشنهاد می شود:  مسجد هفتاد و دو تن، شهر مشهد، استان خراسان رضوی

این آبشار با روستای آبگرم حدود ۶ کیلومتر فاصله دارد که ماشین رو نبوده و باید پیاده طی شود. هرچند که این مسیر، بسیار زیبا و سرسبز است و حتی دوچرخه سواران، این مسیر را به خیلی از مسیرهای دیگر ترجیح می دهند. حتی در میانه این مسیر بنایی تاریخی وجود دارد که مربوط به اواخر دوره صفویه می شود، البته عمر زیادی از آن باقی نمانده و رو به ویرانی می باشد و فقط چوپانان از آن برای نگهداری از گوسفندانشان استفاده می کنند. علاوه بر این، در طول مسیر درختان انجیر کوهی و زالزالک زیادی وجود دارد که در فصل میوه می توان از آنها بهره مند شد.

آبشار آبگرم کلات
جالب است بدانید سرچشمه این آبشار ۲۰ متری نه از دامنه کوه های بلند، بلکه از میان یک دشت وسیع می جوشد و چند کیلومتر بالاتر از آبشار قرار دارد. اگر قصد رفتن به این آبشار زیبا را دارید می توانید در کیلومتر ۶۰ جاده مشهد- کلات اولین جاده بعد از تونل، سمت راست، جاده فرعی آسفالته ولی پر پیچ و خمی را ببینید که به روستای آبگرم می رسد. این جاده فرعی حدود ۱۵ کیلومتر است. اگر به این آبشار زیبا سفر کردید ضمن آرزوی داشتن لحظاتی شاد در کنار عزیزانتان، خواشمندیم در حفظ و نگهداری محیط زیست آنجا کوشا باشید.

آبشار آبگرم کلات

تورکام از شما دعوت می کند که از این مکان زیبا دیدن فرمایید.

نشانی: خراسان رضوی، مشهد، ۷۵ کیلومتری مشهد، شهرستان کلات نادری، روستای آبگرم، آبشار آبگرم کلات

همین الان و به سادگی تصاویر زیبای خود از این محل را برایمان از طریق تلگرام و یا ایمیل ارسال کنید.

ارسال عکس

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *