سفر

تور

گردشگری

پل معلق ،شهر آمل،استان مازندران

پل معلق

پل معلق آمل

در این نوشته می خواهیم با هم سفری به شهر زیبا و سرسبز آمل داشته باشیم و از پل معلق آن دیدن کنیم، با ما همراه باشید. پل فلزی یا معلق آمل در دو پل مانند هم هستند که در داخل شهر و در مجاورت پل دوازده چشمه واقع شده است. این پل در زمان پهلوی احداث شده است و یکی از آثار شکوهمند شهر آمل محسوب می شود، پل معلق جزو اولین پل های مدرن و بزرگ کشور ایران می باشد.

پل معلق

پل معلق آمل در سال ۱۳۱۵ تا ۱۳۱۸ توسط مهندسان آلمانی برای متصل کردن غرب به شرق شهر آمل بر روی رودخانه کبیر هراز بنا شد. این پل به نحوی ساخته شده است که اگر سیل بیاید و پایه های آن را تخریب کند، کمانهایی که روی پل وجود دارد باعث می شود تا خود پل فرو نریزد و تخریب نشود.

خواندن این مطلب پیشنهاد می شود:  جنگل دوهزار، شهر تنکابن، استان مازندران

پل معلق یکی از نمادهای شهر توریستی آمل می باشد که در تاریخ ۳/۱۲/۱۳۵۳ با شماره ی ثبت ۱۵۲۴ در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است، و همین باعث شده تا این پل ارزش تاریخی نیز داشته باشد.

پل معلق

امکانات رفاهی تقریبا مناسبی در مجاورت پل تعبیه شده که گردشگران می توانند ماشین های خود را در پارکینگ زیر پل پارک نمایند و از وسایل حمل و نقل عمومی در این مکان استفاده کنند، علاوه بر این هتل شهرداری آمل در نزدیکی پل قرار دارد و میهمانان می توانند در آن ساکن شوند. زیر این پل پارک بزرگ شهر و رودخانه هراز واقع شده که محلی برای اسکان و سرگرمی می باشد، از دیگر امکانات این منطقه به فضای سبز کناری و همجواری با پل دوازده چشمه اشاره کرد.

تورکام از شما دعوت می نماید تا از این مکان زیبا دیدن کنید.

نشانی: استان مازندران، شهر آمل، میدان هفت تیر، خیابان بهشتی، پل معلق

همین الان و به سادگی تصاویر زیبای خود از این محل را برایمان از طریق تلگرام و یا ایمیل ارسال کنید.

ارسال عکس

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *