پارک ملت | تورکام

پارک ملت

پارک ملت مشهد
مدت زمان مطالعه مطلب: ۳ دقیقه

پارک ملت مشهد

پارک ملت

بدون شک یکی از خاطرات دوران کودکی همه ما، رفتن به یک شهربازی و یا یک پارک زیبا است که هرگز فراموشمان نمی شود. هرچند که شهربازی ها و پارک های گوناگونی در شهرهای مختلف وجود دارد ولی به جرأت می توان گفت یکی از بزرگترین، مجهزترین، قدیمی ترین و در عین حال مهیج ترین پارک های کشور، پارک ملت مشهد است. کسانی که برای زیارت حرم امام رضا(ع) به مشهد می آید قطعاً لذت بردن از پارک ملت را از دست نمی دهند.

در این نوشته کوتاه سری به پارک ملت مشهد خواهیم زد، با ما همراه باشید.

 

اگر عازم مشهد مقدس هستید، حتماً در برنامه سفرتان رفتن به “پارک ملت” را بگنجانید، چراکه از رفتن به آنجا پشیمان نخواهید شد. بوستان ملت یا پارک ملت با ۷۲ هکتار مساحت، یکی از زیباترین پارک های مشهد است که در تاریخ ۱۳۴۵ ه.ش. احداث شده است. این پارک علاوه بر فضای سبز بسیار وسیع، دارای وسایل و زمین های ورزشی، دریاچه، پارک سرپوشیده بانوان، استخر و مجتمع فرهنگی هنری امام رضا(ع) که در مرکز بوستان قرار دارد و در آن قسمت های مختلف مثل کتابخانه، مسجد، کلاس های فرهنگی هنری و… در نظر گرفته شده است.

خواندن این مطلب پیشنهاد می شود:  مسجد هفتاد و دو تن

این پارک بزرگ که در غرب مشهد است، بیش از ۳۵ هزار اصله درخت دارد که عمر اکثر آنها به چند دهه میرسد. پارک ملت از شمال به بلوار معلم، از غرب به بلوار امامت، از جنوب به بلوار وکیل آباد و از سمت شرق به بلوار آزادی محدود می شود. شهربازی پارک که در سال ۱۳۵۱ ه.ش. تأسیس شده است، در داخل مجتمع امام رضا(ع) قرار دارد. یکی از نکات جالب توجه این شهربازی، چرخ و فلک آن است که با ارتفاع ۸۰ متر، بزرگترین چرخ و فلک خاورمیانه و سومین چرخ و فلک جهان بعد از چرخ و فلک های توکیو و لندن است. این چرخ و فلک که در سال ۱۳۸۴ در مدت دو سال ساخته شده، ۲۵۰ تن وزن دارد و در هر دور ۴۴۸ نفر را جابجا می کند.

پارک ملت مشهد
دریاچه پارک نیز در سمت میدان آزادی، تقاطع بلوار آزادی و بلوار وکیل آباد قرار دارد. در پشت دریاچه نیز مجتمع جانبازان که محل خدمت رسانی به ۱۵۰ نفر از جانبازان قطع نخاعی است، قرار گرفته است. زمین های ورزشی پارک ملت هم در ضلع غربی آن قرار دارند، زمین های ورزشی شامل زمین چمن فوتبال، والیبال، بسکتبال، تنیس، پیست اسکی و همچنین استخر روباز است که استخر آن با ۱۲۵۰ متر مربع و گنجایش ۴۰۰ نفر، بزرگترین استخر روباز مشهد می باشد.

پارک ملت مشهد

تورکام از شما دعوت می کند که از این مکان زیبا دیدن فرمایید.

نشانی: خراسان رضوی، غرب مشهد، بلوار وکیل آباد، میدان آزادی، پارک بزرگ ملت

هادی عباس زاده

تاریخ عضویت : ۰۱ فروردین ۱۳۹۸

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

قوانین ارسال دیدگاه ها در تورکام

چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.

چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

footer05
بیش از 600

هتل طرف قرارداد

footer01
طرف قرارداد با

30 آژانس هوایی

footer02
بیش از 10,000

مشتری کاملا راضی

footer04
معرفی بیش از 250

جاذبه گردشگری به همراه آدرس دقیق

footer03
پشتیبانی 24 ساعته

در 7 روز هفته