سفر

تور

گردشگری

جنگل دالخانی، شهر رامسر، استان مازندران

جنگل دالخانیجنگل دالخانی

مازندران از استان هایی محسوب می شود که سالایانه میزبان گردشگران فراوانی است، مازندران با داشتن آب و هوای پاک و سرسبزی و طبیعت بکرش مقصد خوبی برای سفر می باشد. در این نوشته می خواهیم با هم به یکی از جنگل های شهر رامسر برویم، نام این جنگل دالخانی است با ما همراه باشید.

جنگل دالخانی

اگر دنبال آرامش و نزدیکی به طبیعت هستید جنگل دالخانی با فضای خاص و سرسبزش جزو دیدنی ترین جنگل های شمال است، جنگل دالخانی یک جنگل نیمه کوهستانی با ارتفاع ۸۰۰ متر می باشد که با توجه به نزدیکی به جنگل های ۶۰۰ هزار متر مربعی رامسر در نگاه کلی بسیار وسیع می باشد.

جنگل دالخانی

مردم محلی این جنگل را جنگل دالیخانی و جنگل دالاخانی نیز می نامند. روستای دالخانی از توابع بخش مرکزی شهر رامسر در ۳۰ کیلوتری جنوب شرقی رامسر در دهستان چهل شهید واقع شده است. برای رفتن به جنگل دالخانی می توانید یا در مسیر جاده رامسر به تنکابن از جاده کتالم به هریس یا همان جاده میرزا کوچک خان بروید و یا از خروجی رامسر حدود ۷ کیلومتر به سمت تنکابن حرکت کنید و بعد به سه راهی جنت آباد رودبار می رسید پس از طی ۲۳ کیلومتر به جنگل دالخانی می رسید. کسانی که به این جنگل رفته اند به آن دالان بهشت می گویند، درختان فراوان و طبیعت بکر و دست نخورده و نزدیکی به جنگل های رامسر همچنین مه غلیظی که زیبایی خاصی به فضا داده است همگی باعث می شود برای یک بار هم که شده حتما به جنگل دالخانی سر بزنیم.

خواندن این مطلب پیشنهاد می شود:  دریاچه ولشت، شهر کلاردشت، استان مازندران

جنگل دالخانی

تورکام آرزو دارد شما با سفر به این جنگل و استفاده از طبیعت زیبای آن لذت کافی را از گردش در این مکان ببرید.

نشانی: استان مازندران، شهر رامسر، ۷ کیلومتر بعد از خروجی آسفالته جاده رامسر به تنکابن، جاده هریس به سمت دالخانی

همین الان و به سادگی تصاویر زیبای خود از این محل را برایمان از طریق تلگرام و یا ایمیل ارسال کنید.

ارسال عکس

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *