سفر

تور

گردشگری

ییلاق گرسماسر، شهر رامسر، استان مازندران

گرسماسرییلاق گرسماسر

در این نوشته می خواهیم با هم به یکی از زیباترین ییلاق های کشور، ییلاق گرسماسر سفر کنیم، این ییلاق با دشت‌های بسیار زیبا، کوه‌های بسیار بلند و چشمه‌های بسیار خنک محل خوبی برای گردش است با ما همراه باشید. ییلاق گرسماسر در امتداد مسیر رامسر به کتالم بعد از جنگل دالخانی قرار گرفته است. روستای گرسماسر در ۴۰ کیلومتری جنوب غربی رامسر و از توابع بخش مرکزی شهرستان رامسر می باشد، روستای گرسماسر از شرق به روستای بزشی محله و از غرب به روستای رستم‏سر و از شمال و جنوب به رشته کوه البرز محدود می شود.

گرسماسر

مناظر زیبا و طبیعی گرسماسر بسیار چشم نواز و روح انگیز است و هر گردشگری را به خود جلب می کند. نام گرسماسر از نام قلعه گرزمان سر به معنی مکانی در بالای بهشت می آید که از موقعیت طبیعی محل قرار گرفتن این قلعه برداشت شده است. درحال حاضر از این قلعه فقط دیوارهایی از جنس سنگ و ملات بر روی قله مخروطی سنگی باقی مانده و این قلعه از آثار تاریخی دوره حسن صباح است.

خواندن این مطلب پیشنهاد می شود:  جنگل دالخانی، شهر رامسر، استان مازندران

گرسماسر

در دامنه غربی گرسماسر ارتفاعات کوه سماموس قرار دارد که اغلب کوهنوردان برای صعود به این کوه از گرسماسر عبور می کنند. ارتفاعات گرسماسر چشم انداز فوق العاده ای برای عکاسی دارند پوشش جنگلی انبوه و مزارع و جنگل های هیرکانی با گونه های متنوع شاه بلوط، انواع شمشاد، اقاقیا، ملچ و راش چشم هر بیننده ای را جذب می کند.

گرسماسر

ییلاق گرسماسر با ارتفاع ۲۰۰۰ متر از سطح دریا و قرار گرفتن در دامنه کوهستانی سبب شده که زمستان های سرد و تابستان های معتدل را در منطقه شاهد باشیم، از سایر مناظر زیبای گرسماسر می توان تفرجگاه لپاسر و چشمه های امیرخانی، رادکنار، رستم‏سر، پولاد، چهار پیچ و گرسماسر را نام برد.

آدرس: مازندران، رامسر، جاده رامسر به چالکرود، خروجی جنت رودبار، خروجی گرسماسر، گرسماسر

همین الان و به سادگی تصاویر زیبای خود از این محل را برایمان از طریق تلگرام و یا ایمیل ارسال کنید.

ارسال عکس

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *