کوه اسپیناس

مدت زمان مطالعه مطلب: ۲ دقیقه
امتیاز دهید

کوه اسپیناس

کوهنوردی یک روش زندگی است. روشی که در آن یک سیب بین همه اعضاء گروه تقسیم می شود. روشی که در آن قوی ترین عضو گروه به پای ضعیف ترین عضو گروه راه می رود. راهی که رقابت ندارد راهی که به رهروانش حقوق نمی دهند و ایشان را نیازی به سوت و کف مشوقان در قله نیست. ناجی بی منّت یکدیگرند. گروه می سازنند تا دل جوانان به سنگ بند کنند تا به ننگ بند نشود. مزدشان معراج روح است و تشویق شان نوازش باد. قانون شان عشق است و قانون گذارشان معشوق.

در این نوشته کوتاه سری به قله اسپیناس خواهیم زد، با ما همراه باشید.

قبل از این که به معرفی قله اسپیناس بپردازیم، قصد دارم یک نمای کلی از شهرستان زیبای که لوندویل یکی از شهرهای آن است داشته باشیم. یکی از شهرهای ساحلی و مرزی و یکی از سرسبزترین مناطق شمال کشور است. نام به زبان تالشی آسته رو یا هوسته رو به معنی آهسته رو است و واقعاٌ هم انصاف نیست از این منطقه که به راستی بهشت ایران است به سرعت عبور کرد.

کوه اسپیناس

آب و هوای معتدل و مرطوب است و شرایط جغرافیایی، ارتفاع از سطح دریا و اقلیم کوهستانی باعث شده هوای این منطقه اندکی خنک تر از سایر مناطق جلگه ای استان شود. همچنین جاذبه های طبیعی و گردشگری این شهرستان، سبب شده که به یکی از مناطق توریستی ایران تبدیل شود. از جمله این جاذبه های طبیعی می توان به آبشار لاتون، گردنه حیران، باغ پرندگان ، تالاب استیل، ساحل صدف، بهشت کاکتوس ها، قله اسپیناس و … اشاره کرد.

خواندن این مطلب پیشنهاد می شود:  سرو ابركوه ، کهنسال ترین موجود زنده ایران

برای واژه اسپیناس معانی مختلفی بیان شده است، برای مثال کوه اسپیناس یا کوه اسپینه را کوه اسب معنی کرده اند و یا به معنی اتراق کردن در یک منطقه ییلاقی دانسته اند. به هر حال قله اسپیناس با ارتفاع حدوداً ۲۱۰۵ متر از سطح آبهای آزاد، لقب مرتفع ترین قله آستارا را دارد. همچنین مرتفع ترین آبشار ، آبشار لاتون، از این کوه سرچشمه می گیرد. کوه اسپیناس پشت تالاب استیل در منتهی الیه غربی منطقه کوهستانی البرز غربی قرار گرفته است.

کوه اسپیناس

تورکام از شما دعوت می کند که از این مکان زیبا دیدن فرمایید.

نشانی:   ، آستارا، ۱۷ کیلومتری شرق لوندویل، کوه اسپیناس

رزرو هتل

تشنه یادگیری و عاشق هنر هستم. گاهی برتر بودن را به دیگران واگذار کنید و خوشبخت زندگی کنید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۶

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *