سفر

تور

گردشگری

کوه اسپیناس، شهر لوندویل، استان گیلان

کوه اسپیناس

کوهنوردی یک روش زندگی است. روشی که در آن یک سیب بین همه اعضاء گروه تقسیم می شود. روشی که در آن قوی ترین عضو گروه به پای ضعیف ترین عضو گروه راه می رود. راهی که رقابت ندارد راهی که به رهروانش حقوق نمی دهند و ایشان را نیازی به سوت و کف مشوقان در قله نیست. ناجی بی منّت یکدیگرند. گروه می سازنند تا دل جوانان به سنگ بند کنند تا به ننگ بند نشود. مزدشان معراج روح است و تشویق شان نوازش باد. قانون شان عشق است و قانون گذارشان معشوق.

در این نوشته کوتاه سری به قله اسپیناس خواهیم زد، با ما همراه باشید.

قبل از این که به معرفی قله اسپیناس بپردازیم، قصد دارم یک نمای کلی از شهرستان زیبای آستارا که لوندویل یکی از شهرهای آن است داشته باشیم. آستارا یکی از شهرهای ساحلی و مرزی و یکی از سرسبزترین مناطق شمال کشور است. نام آستارا به زبان تالشی آسته رو یا هوسته رو به معنی آهسته رو است و واقعاٌ هم انصاف نیست از این منطقه که به راستی بهشت ایران است به سرعت عبور کرد.

کوه اسپیناس

آب و هوای آستارا معتدل و مرطوب است و شرایط جغرافیایی، ارتفاع از سطح دریا و اقلیم کوهستانی باعث شده هوای این منطقه اندکی خنک تر از سایر مناطق جلگه ای استان شود. همچنین جاذبه های طبیعی و گردشگری این شهرستان، سبب شده که آستارا به یکی از مناطق توریستی ایران تبدیل شود. از جمله این جاذبه های طبیعی می توان به آبشار لاتون، گردنه حیران، باغ پرندگان آستارا، تالاب استیل، ساحل صدف، بهشت کاکتوس ها، قله اسپیناس و … اشاره کرد.

خواندن این مطلب پیشنهاد می شود:  میدان شهرداری ، شهر رشت، استان گیلان

برای واژه اسپیناس معانی مختلفی بیان شده است، برای مثال کوه اسپیناس یا کوه اسپینه را کوه اسب معنی کرده اند و یا به معنی اتراق کردن در یک منطقه ییلاقی دانسته اند. به هر حال قله اسپیناس با ارتفاع حدوداً ۲۱۰۵ متر از سطح آبهای آزاد، لقب مرتفع ترین قله آستارا را دارد. همچنین مرتفع ترین آبشار گیلان، آبشار لاتون، از این کوه سرچشمه می گیرد. کوه اسپیناس پشت تالاب استیل در منتهی الیه غربی منطقه کوهستانی البرز غربی قرار گرفته است.

کوه اسپیناس

تورکام از شما دعوت می کند که از این مکان زیبا دیدن فرمایید.

نشانی:   گیلان، آستارا، ۱۷ کیلومتری شرق لوندویل، کوه اسپیناس

همین الان و به سادگی تصاویر زیبای خود از این محل را برایمان از طریق تلگرام و یا ایمیل ارسال کنید.

ارسال عکس

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *