ارگ راین

مدت زمان مطالعه مطلب: 2 دقیقه

ارگ راین

ارگ راین کرمان

در این نوشته کوتاه می خواهیم با هم سفری به ارگ راین در استان داشته باشیم. این قلعه تاریخی بعد از ارگ بم بزرگترین بنای خشتی جهان است که دارای مساحت  بیست و دو هزار متر مربع  می باشد که همه ساله تعداد زیادی از گردشگران داخلی و خارجی از این مکان تاریخی دیدن می کنند. قلعه راین تا حدودی به ارگ بم شبیه است و بر بالای تپه ای واقع شده است.

ارگ راین

این بنا دارای قدمت بسیار زیادی است که به پیش از اسلام نیز می رسد. قدمت این ارگ در برخی از اسناد به دوره ساسانیان می رسد و در تاریخ تاریخ ساخت قلعه راین به قرن اول هجری قمری برمی گردد.

پیشنهاد می کنیم این مقاله را هم بخوانید:   خانه عباسیان

ارگ راین یکی از دژهای حکمرانی میرزا حسین خان راینی بوده که در زمان نادرشاه افشار وسپس پسرش محمد علی خان در زمان زندیه بوده است . این ارگ بعد از سقوط زندیه توسط آقا محمدخان قاجار بازسازی شد و مکان سکونت نوادگان میرزا حسین خان نامی بوده است. یکی دیگر از نام های این ارگ ، ارگ میرزا حسین خان بوده است.ارگ راین

همان طور که مشاهده می کنید قلعه مربع شکل می باشد و تعدادی برج در اطراف آن قرار دارد و دور تا دور آن دیواری به طول بیش از 10 متر وجود دارد. برای ورود به قلعه راین در جبهه شرقی درب بزرگ و باشکوهی وجود دارد. در داخل قلعه راین قسمت هایی از قبیل بازار، اصطبل (تابستانی و زمستانی)، زورخانه، خانه‌های اعیانی و محله عامه نشین دارد. ارگ تاریخی راین دارای دو بخش عامه نشین و اعیان نشین است و همچنین فضاهای معماری لازم برای سکونت همانند زورخانه، مسجد و اصطبل در آن بنا شده است.

تورکام شما را به دیدن این مکان تاریخی دعوت می کند.

نشانی:

استان کرمان،شهر راین، جنوب غربی شهر راین، روبروی پارک شهر، قلعه راین

 


چنانچه از این ارگ تاریخی بازدید کرده اید، از تجربیات سفذ خود بنویسید.

رزرو هتل

امام علی (ع) می فرماید: موفقیت با دوراندیشی است و دوراندیشی با کسب تجربه به دست می آید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۹

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *