آبشارهای شیر آباد

مدت زمان مطالعه مطلب: ۲ دقیقه

آبشارهای شیر آباد

در این نوشته می خواهیم با هم به آبشارهای شیر آباد در ۳ کیلومتری روستای علی آباد از توابع بخش مرکزی شهر در استان سفر کنیم با ما همراه باشید. آبشارهای شیر آباد با مناظر زیبا و چشم اندازهای فوق العاده در طول سال میزبان گردشگران فراوانی است.

آبشارهای شیر آبادآبشارهای شیر آباد در ۵۵ کیلومتری شرق گرگان مابین شهرهای علی آباد کتول و آزادشهر قرار دارد، آبشارهایی که به دلیل شیب های تند رشته کوه البرز در ناحیه شرقی و وجود چشمه سارهای فراوان در دامنه کوه قلعه ساران در طول سالیان شکل گرفته اند، برای دیدن این آبشارها ابتدا باید از شهر به فاصله ۵ کیلومتر در سمت جنوب به طرف روستای شیر آباد بروید و بعد از روستای شیر آباد ۳ کیلومتر جاده آسفالته را ادامه دهید به یک راه مالرو می رسید، این راه کمتر از بیست کیلومتر می باشد که شما را به آبشار می رساند بعد از رسیدن و پارک خودرو در پارکینگ ماشین ها حدود ۷۰۰ متر فاصله پیاده روی تا آبشارها می باشد.

آبشارهای شیر آباد

خواندن این مطلب پیشنهاد می شود:  ژئوپارک قشم

همان طور که مشاهده می کنید ۷ آبشار در ۷ طبقه در فضایی سرسبز و زیبا وجود دارد که حس بسیار خوبی را به انسان منتقل می کند، این آبشارهای زیبا به عروس آبشارهای معروف هستند، در مسیر رودخانه ها چشمه های خنکی وجود دارند که زیبایی این مکان را دو چندان می کند. آبشار شیر آباد شیر آباد به شکل پله ای بوده و در برگیرنده ۷ آبشار می باشد که مرتفع ترین آبشار آن ۳۰ متر ارتفاع دارد و ۲ حوضچه با عمق ۴۰ تا ۸۰ متر در پای دیواره آن به وجود آمده است.

آبشارهای شیر آباد

در کنار آبشارهای شیر آباد یک غار خارق العاده به نام غار دیو سفید که دهانه آن ۱۵ الی ۹ متر و عرض دالان آن حدود ۲ الی ۳ متر و طول آن ۲۳۵ متر می باشد که برای غار نوردی در آن نیازی به وسایل خاص نیست و در کل برای غار نوردانی غار ساده ای است.

نشانی: استان گلستان، شهر خان ببین، ۷ کیلومتری جنوب شهر خان ببین

 

رزرو هتل

تشنه یادگیری و عاشق هنر هستم. گاهی برتر بودن را به دیگران واگذار کنید و خوشبخت زندگی کنید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۶

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *