سفر

تور

گردشگری

آبشار زاوین، شهر کلات نادری، استان خراسان رضوی

آبشار زاوین

آبشار زاوین

عظمت و نورانیت حرم مطهر امام رضا(ع) به قدری زیاد است که همه جاذبه های استان خراسان رضوی را تحت الشعاع قرار داده است و حقیقتاً هم همینطور است ولی اگر در کنار زیارت، گوشه چشمی هم به سیاحت و طبیعتگردی داشته باشید آبشارها و سد زاوین یکی از گزینه های بی نظیر این استان می باشد.

در این نوشته کوتاه سری به آبشار زاوین خواهیم زد، با ما همراه باشید.

آبشار زاوین

استان خراسان رضوی یکی از استان هایی است که در گوشه و کنار آن جلوه های بسیار زیبا و بی بدیلی از طبیعت، قابل مشاهده است که رفتن به این مکان ها خالی از لطف نیست. در سمت جنوب غربی و در ۵۰ کیلومتری کلات شهری به نام زاوین وجود دارد که تاریخ بنای آن به بیش از صد سال می رسد. “زو” به معنای دره سرسبز و زیبا است و علت نامگزاری شهر زاوین به این اسم، قرار گرفتن آن در بین دو زو می باشد.

آبشار زاوین
این منطقه ییلاقی لابلای دامنه سلسله کوه های هزار مسجد واقع شده که دره ها، تنگه ها، آبشارها و جنگل های زیبایی در آن نهفته است و هر ساله هزاران عاشق طبیعت را به خود جذب می کند.

خواندن این مطلب پیشنهاد می شود:  مقبره خواجه ربيع ، شهر مشهد ، استان خراسان رضوي

در این منطقه رودخانه ای به نام رودخانه زاوین جریان دارد که در طول مسیر خود از میان دره های تنگ، هشت آبشار بلند ایجاد کرده است. یکی از ویژگی های این آبشارها، نردبان های فلزیِ تعبیه شده در آنهاست و برای بالا رفتن از آبشارها استفاده می شود که تجربه ای جدید و هیجان انگیزی به نظر می رسد. مسیر این رودخانه، پوشش گیاهی بسیار متنوع و زیبایی دارد. جنگل های پسته خواجه نیز از این رودخانه سیراب می شود. لازم به ذکر است که به دلیل کوهستانی بودن منطقه، بهترین زمان برای رفتن به آنجا، فصل بهار و تابستان می باشد.

آبشار زاوین

تورکام از شما دعوت می کند که از این مکان زیبا دیدن فرمایید.

نشانی:  خراسان رضوی، ۱۴۵ کیلومتری مشهد، ۵۰ کیلومتری جنوب غربی کلات نادری، شهر زاوین، آبشارهای زاوین

همین الان و به سادگی تصاویر زیبای خود از این محل را برایمان از طریق تلگرام و یا ایمیل ارسال کنید.

ارسال عکس

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *